Wynalazek radiotelegrafu cz. 4

Autor: | Opublikowane w Radiotelegraf Tagi: fale radiowe w kosmetologii, fale radiowe w kosmetyce, fale radiowe w kosmetyce opinie 1 Comment

Najliberalniejsza ustawa radiotelegraficzna istnieje, jak łatwo się tego można domyśleć, w Stanach Zjednoczonych Ameryki płn. Twórcą je, był znany z swojej działalności w Polsce, Herbert Hoover. Nie przewiduje ona żadnych ograniczeń ani przywilejów ani dla radioamatorów ani dla przemysłu radiotechnicznego. Broadcasting  jest tam zupełnie bezpłatny. W wyniku tego nastąpił tak niebywały rozwój, w tej dziedzinie, że w wolnym tym kraju zarejestrowano ostatnio 3.500.000 aparatów odbiorczych w użytku prywatnych, a amatorskich stacji nadawczych jest tam 25 razy więcej, niż we wszystkich państwach Europy razem wziętych.

A u nas? Wstyd o tym powiedzieć, ale na każdym kroku spotyka się ludzi, z pretensją do wykształcenia a nawet i nauki, którzy w rozmowie zdradzają, ze nie rozróżniają radium (ciężki, z nadzwyczajnym trudem w mikroskopijnych ilościach uzyskiwany metal promieniotwórczy, odkryty przez uczonych Curie-Skłodowskich) od rad jo (ogólna nazwa dla radiołączności, a więc radiotelegrafii, radiofonii etc.), które to pojęcia mają tyle z sobą wspólnego, co (pozwolę sobie tutaj na jaskrawe porównania) np. centralna kasa z centryfugą, lub np. kosmologia z kosmetyki.

Comments
  1. Posted by Reklama