Wynalazek radiotelegrafu cz. 3

Autor: | Opublikowane w Radiotelegraf Tagi: fale radiowe z drenażem limfatycznym, fale radiowe z kosmosu, fale radiowe z laserem biostymulacyjnym 1 Comment

W ten właśnie polega ten nimb tajemniczości, jakim otacza się ten przełomowy w życiu ludzkości wynalazek, w tern właśnie leży jądro coraz to większego zainteresowania, jakie on ogólnie budzi. I tutaj leży przyczyna niebywałego wprost w historii ludzkości zjawiska: ten wynalazek, dla którego nie istnieją nie tylko granice polityczne zbiorowisk społecznych, lecz nawet przeszkody w postaci gór i oceanów, wymyka się do tej pory z pod reglamentacji prawnej poszczególnych państw, których rządy nieraz próbowały, choćby pod tym względem, wrócić do tradycji ,,chińskiego muru“ i zawsze, oczywiście, nadaremnie.

Nadaremnie, gdyż mały nawet wstrząs eteru, wywołany w jednym punkcie na ziemi przebiega w 1 sekundzie 7 i pół razy dokoła naszego globu, w której to podróży przestrzenie zajmowane przez mocarstwa wrogo lub przyjaźnie względem siebie usposobione są oczywiście mało znaczącym drobiazgiem.

I to właśnie jest sprawdzianem wielkości i znaczenia pod względem ogólno-ludzkim tego na zwyczajnego wynalazku – odkrycia.

Comments
  1. Posted by Reklama