Wynalazek radiotelegrafu cz. 10

Autor: | Opublikowane w Radiotelegraf Tagi: fale radiowe na cellulit, fale radiowe na twarz, fale radiowe odchudzanie 1 Comment

Za pomocą bardzo nikłych prądów elektrycznych możemy w zwykłym telefonie, a więc gdy między mówiącym i słuchającym istnieje przewodnik w postaci drutu metalowego) przenosić dźwięki na bardzo znaczne odległości. Koniecznym jednakże warunkiem w takim wypadku jest materialny przewodnik – drut.

Lecz w radiotelefonii przewodnik materialny nie istnieje. Jest nim nieuchwytna substancja eter, za pomocą której musimy przenieść siłę elektryczną, aby ona mogła w daleko umieszczonym odbiorniku wytworzyć te same zjawiska,

W jaki sposób tego dokonujemy?

Przede wszystkim, ze względu na istotę fal elektromagnetycznych, które podobnie, jak fale głosowe rozchodzą się na wszystkie strony, wysyłać je możemy tylko za pomocą znacznych sił elektrycznych. Jednakże mikrofon nie znosi mocnych prądów, gdyż te bardzo szybko go psują (wskutek nadmiernego ogrzania), Więc wynika z tego jasno, że prądami elektrycznymi musimy tak operować, aby jeden ich rodzaj (bardzo silne prądy) był użyty do przenoszenia niejako na odległość prądu stałego.

Aby to zrozumieć, zapoznajmy się z istotą fal elektromagnetycznych.

Kiedy przed niewielu dziesiątkami lat uczono nas o atomach i molekułach, nikt z nas nie sądził, że nauka zdoła nam je przedstawić z wszystkimi ich właściwościami, i powszechne było mniemanie, że są to ostateczne najmniejsze drobiny, których istoty nikt zbadać nie potrafi.

Comments
  1. Posted by Reklama